таг: одбележа

Над 30 претставници на украинските медиуми остануваат во руско заробеништво

0
Светот вчера го одбележа денот на слободата на печатот, а во Русија се уште 32 претставника на украинските медиуми остануваат во заробеништво. Во...

Кралот Чарлс мораше да се „круниса“ и во Шкотска

0
реклама Шкотска го одбележа крунисувањето на кралот Чарлс и неговата сопруга Камила во средата...

Хирошима ја одбележа годишнината од атомското бомбардирање

0
Јапонскиот град Хирошима на 6 август ја одбележа 76-годишнината од првиот светски напад со атомска бомба, а...

ФОТО | Внуката на Џани Версаче, Алегра: На 11 години наследила...

0
Семејството Версаче го одбележа 20 век, а сето она што го носи популарноста на ова презиме, некогаш се плаќа со тешки животни...

ВИДЕО: Синот на Турам плукна фудбалер, да беше обратно ќе зборувавме...

0
Голем инцидент го одбележа натпреварот помеѓу Борусија Менхенгладбах и Хофенхајм во германската Бундеслига. Во центарот на вниманието се најде синот...