таг: одбележат

Семејствата на израелските заложници го одбележуваат празникот Пасха со нов повик...

0
Роднините на израелските заложници држени во Газа ќе го одбележат почетокот на Пасха, еднонеделниот празник на слободата, со нов повик до владата да...

Европарламентот ја одбележува 20-годишнина од еврото

0
Денеска европратениците ќе ја одбележат 20-годишнината од еврото и ќе разговараат со претседателката на Европската...