таг: оган

Хагари: Хезболах нѐ носи на работ на ескалација што може да...

0
Зголемениот прекуграничен оган на либанското движење Хезболах кон Израел може да предизвика сериозна ескалација, соопшти синоќа израелската војска. -Зголемената агресија на Хезболах...

Новата кампања на Бајден се фокусира на флертувањето на Трамп со...

0
Федералното избегнување на абортусот на Трамп предизвикува оган од двете страни Поранешниот претседател Трамп во понеделникот одби да заземе став за потенцијалната...

Официјални лица во Газа: Израелската армија пука во луѓе кои чекаат...

0
Најмалку 19 лица загинаа, а 23 се повредени кога израелската армија отвори оган врз жители на Газа кои чекаа испорака на хуманитарна помош...

Израелската војска и Хезболах разменуваат оган преку либанската граница

0
Хезболах и израелските одбранбени сили (ИДФ) денеска повторно разменија оган преку либанската граница, објавија двете страни, пренесе ДПА. Хезболах соопшти дека пукал...

Русија повторно го нападна Киев со дронови

0
Украинските противвоздушни сили возвратија со оган на нападите на руските беспилотни...

Најмалку три деца загинаа во вооружен инцидент во училиште во Нешвил

0
– Најмалку три деца загинаа откако напаѓач отвори оган во приватно христијанско училиште...

(ВИДЕО) Вооружен напад во универзитетски кампус во Мичиген, САД – Има...

0
Најмалку три лица се убиени откако вооружен маж отворил оган на државниот универзитет во Мичиген, соопшти полицијата, пренесуваат светските агенции. ...

Двајца повредени при нов напад во Ерусалим

0
Вооружен маж денеска отвори оган во источен Ерусалим при што рани најмалку две лица, соопшти...

Петмина загинати во пукотници во Торонто

0
Пет лица загинаа, а едно е рането откако вооружен маж отвори оган во станбен блок...

Пожар во непосредна близина на разузнавачкиот центар во Киев

0
Црн чад и оган е забележан во близина на украинската разузнавачка канцеларија во Киев, пренесува...