fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: Овогодинешното

Како Дуа Липа успеа да го достигне врвот на светската музичка...

0
Веројатно најголемиот успех на овогодинешното доделување на познатите музички награди „Brit Awards“ може да го постигне 25-годишната пејачка Дуа Липа, која во...

Објавени номинациите за Оскар: Од регионот е номиниран босанскиот филм за...

0
Овогодинешното доделување на најпрестижните филмски награди „Оскари“ ќе биде поразлично од претходните години, но сепак ќе се одржи. Веќе се...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави