таг: Овогодинешното

Франција победник на Јуниорски евросонг 2022 – Македонија заврши на 14-то...

0
Победник на овогодинешното јубилејно 20-то издание на Детскиот избор за песна на Евровизија е Франција. Победи песната „Oh Maman!“ која ја изведе...

Победа на Кобајаши и на втората станица на „Четирите скокалници“

0
Рјоју Кобајаши победи и на втората станица во овогодинешното израние на „Четирите скокалници“, која се одржа во Гармиш-Партенкирхен. Јапонецот триумфираше вторпат, откако...

Како Дуа Липа успеа да го достигне врвот на светската музичка...

0
Веројатно најголемиот успех на овогодинешното доделување на познатите музички награди „Brit Awards“ може да го постигне 25-годишната пејачка Дуа Липа, која во...

Објавени номинациите за Оскар: Од регионот е номиниран босанскиот филм за...

0
Овогодинешното доделување на најпрестижните филмски награди „Оскари“ ќе биде поразлично од претходните години, но сепак ќе се одржи. Веќе се...