таг: обрати

Ковачевски: Заедно да развиваме перспективен Балкан, македонските вина, храна и музика...

0
Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на Македонската вечер која се одржува во рамки на Саемот за вино, храна и туризам,...

Бајден по крвопролевањето во Тексас: Мора да направиме нешто, децата како...

0
Американскиот претседател Џо Бајден и се обрати на нацијата неколку часа по големото крвопролевање во основното училиште во Тексас, каде 18-годишниот...

Зеленски бара Албанија да не прима туристи Руси

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска се обрати пред албанскиот Парламент. Тој зборуваше за теророт што го доживува народот од почетокот...

Зеленски: „Украина е на работ на опстанок“

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски се обрати пред италијанскиот Парламент преку видео-врска. Тој им кажа на италијанските пратеници дека неговата земја е...

Зеленски ќе се обрати во Германскиот парламент

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ќе се обрати пред германските пратеници. Advertisements ...

Зеленски ќе им се обрати на пратениците во Британскиот Парламент

0
Претседателот на Украина Володимир Зеленски денеска ќе им се обрати на пратениците во Долниот дом...

Зеленски: Ако падне Украина, ќе падне и Европа

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вечерва се обрати од апликацијата Зум и испрати порака до демонстрантите ширум Европа, кои вечерва излегоа...

Зеленски до ЕП: ЕУ ќе биде многу посилна со Украина, а...

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, се обрати пред европратеници на вонредна пленарна седница на Европскиот Парламент и побара од Европската Унија...

Макрон ќе ѝ се обрати на нацијата

0
Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ќе ѝ се обрати на нацијата, најави Елисејската палата. Во соопштението не...

Трамп: САД рекордно брзо ја произведоа вакцината – чудо на медицината

0
Доналд Трамп се обрати синоќа преку видео порака, во која ја потенцираше работата на својата администрација, особено во развојот на вакцината против Ковид-19....