fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: образование

Интервју со Ана Попризова, училишен психолог: Зошто ни е потребно Сеопфатно...

0
Сеопфатното сексуално образование го разбирам како еден пакет на животни вештини, кој има за цел да ги запознае учениците со корисни информации...

Франција го засили здравствениот протокол за училиштата

0
Министерството за образование на Франција, го ажурира својот протокол во случај на присуство на Ковид-19 во училиштата. Според новиот протокол, министерството прецизира дека...

Шкотските власти бараат истрага за подготовките на Селтик во Дубаи

0
Вицепремиерот и министер за образование во шкотската Влада, Џон Свини, го критикуваше Селтик, откако прволигашот од Глазгов замина на подготовки во Дубаи во...

Царовска: Ниту еден наставник нема да остане без работа

0
Министерката за образование и наука, Мила Царовска вели дека новите реформи во образованието нема негативно да се одразат врз никој, туку напротив,...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави