таг: обвини

Ерменија вели дека Азербејџан го прекршил договорот за прекин на огнот

0
Министерството за одбрана на Ерменија денеска ги обвини вооружените сили на Азербејџан дека отвориле оган...

Источна Украина се префрли на свеќи, нема струја

0
Украина ја обвини Русија дека ѝ се одмаздува со напади врз енергетската инфраструктура за нејзиниот...

Ердоган: Европските санкции кон Русија се виновни за енергетската криза во...

0
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган обвини дека енергетската криза во Европа се должи на санкциите...

Зеленски ја обвини Русија дека води енергетска војна во Европа

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ноќеска ја обвини Русија дека води енергетска војна и повика на...

Русија ги обвини украинските тајни служби за убиството на Дугина

0
Руската федерална служба за безбедност денес ги обвини украинските тајни служби дека викендов го извршиле...

Полскиот премиер повика на реформи против „империјализмот“ на ЕУ

0
Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја обвини Европската унија за империјалистичко однесување кон помалите земји-членки во...

Зеленски ја обвини АИ дека се обидува да и даде амнестија...

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски а ја обвини Амнести Интернешнл (АИ) за „обид да и даде...

Кулеба: Русија се обидува да го уценува светот

0
Украинскиот министер за надворешни работи Дмитри Кулеба ја обвини Русија дека се обидува да го...

Блинкен ја обвини Русија дека ја користи храната како оружје во...

0
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ја обвини Русија дека ја користи храната како оружје во...

Како поминува судењето, се пошокантно станува: Амбер Херд има 2 ментални...

0
Џони Деп ја обвини својата поранешна сопруга Амбер Херд за лажни наводи за злоупотреба. За време на судењето сведочеше и психологот на актерката...