таг: обвинение

За смртта на навивачот во Грција обвинети уште 40 „Бед Блу...

0
Грчкото правосудство покрена обвинение против уште 40 навивачи на Динамо Загреб, откако навивач на АЕК...

Судењето на Трамп за фалсификување деловни книги ќе започне во март...

0
Судењето на поранешниот американски претседател Доналд Трамп под обвинение дека фалсификувал деловни информации...

Фудбалер од Премиер лигата уапсен поради силување

0
Неименуван фудбалер од клуб од Премиер лигата е уапсен под обвинение за силување. Како што...

Турски обвинители почнаа истрага против Палудан и Вагенсвелд за палењето на...

0
Турски обвинители почнаа истрага против дански и холандски политичари под обвинение за поттикнување омраза и непријателство во јавноста и за навреда...

Можно обвинение за пукањето на снимањето на филмот на Болдвин

0
Можно е да биде покренато обвинение за минатонеделното пукање на снимањето на филмот „Rust“ во Ново Мексико, кога актерот Алек Болдвин...

Руски шпион во германскиот Бундестаг?

0
Германското сојузно обвинителство покрена обвинение против германски државјанин кој е обвинет за шпионажа во корист на руската...

Руски шпион во германскиот Бундестаг?

0
Германското сојузно обвинителство покрена обвинение против германски државјанин кој е обвинет за шпионажа во корист на руската разузнавачка служба. Како што пренесува...

Претставничкиот дом поднесе обвинение до Сенатот за отповикување на Трамп

0
Претставничкиот дом на американскиот конгрес поднесе обвинение до Сенатот за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп,...