таг: нуклеарно

Ердоган: Ниту САД, ниту Русија ќе посегнат по нуклеарно оружје

0
САД и Русија нема да се обидат да употребат нуклеарно оружје, изјави денеска турскиот претседател,...

Руски амбасадор: „Од каде знаете дека становите во Мариупол се погодени...

0
Русија не ја исклучува можноста да употреби нуклеарно оружје во случај ако се почувствува загрозена, изјави заменик-амбасадорот на Русија во Обединетите...

Столтенберг: НАТО нема да испрати војници во Украина

0
„За нас е неприфатливо што сѐ уште има американско нуклеарно оружје на територијата на голем број европски земји“, истакна рускиот министер...

САД: Нема да дозволиме ескалација

0
Руското нуклеарно оружје да биде во состојба на висока готовност – ваква наредба рускиот претседател Путин издаде на министерот за одбрана...