таг: ноќеска

Пукано кон објектот на телевизијата Топ чанел во Тирана, убиено лице...

0
Непознати напаѓачи ноќеска пукале со огнено оружје кон објектот на Топ чанел, најгледната...

Иран одби напад со дрон на воена локација во Исфахан

0
Иран ноќеска одби напад со беспилотни летала на воена локација во Исфахан во централниот дел...

Уништена енергетската инфраструктура во Одеса, украинските сили возвратија во Мелитопол

0
Јужна Украина и ноќеска беше погодена од напади од Русија, која лансираше беспилотни летала во Одеса, додека украинските сили возвратија во...

Зеленски ја обвини Русија дека води енергетска војна во Европа

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски ноќеска ја обвини Русија дека води енергетска војна и повика на...

Израел и палестинците го почитуваат примирјето

0
Израел и палестинските милитанти го почитуваа примирјето ноќеска по три дена насилства, во кои загинаа...

(ВИДЕО) Големо невреме ја погоди Германија, во Берлин прогласена вонредна состојба!

0
Предупредувањата на метеоролозите се остварија, Германија ноќеска ја погоди големо невреме. Противпожарните и полициските...

Чикаго за прв пат од 1996 година ја започна сезоната со...

0
Кошаркарите на Чикаго булс, ноќеска на гости го победиja Торонто репторс со 111:108. Булс ја забележаа четвртата победа во четири натпревари на почетокот...

Фјури го нокаутира Вајлдер и ја одбрани титулата светски шампион

0
Британскиот боксер Тајсон Фјури ноќеска во Лас Вегас го победи Американецот Деонтеј Вајлдер со нокаут. Борбата за титулата во тешка категорија верзија...

Победничката на УС Опен 2021 загуби во второто коло на турнирот...

0
Британската тенисерка Ема Радукану, ноќеска  во второто коло на турнирот во Индијан Велс загуби од 100. светски рекет, Белорусинката Александра Саснович со резултат...

Горивата поскапуваат од 1,5 до 3,5 денари за литар

0
Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за 3,5 денари за литар, Екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, а бензините за по...