fbpx

таг: Новак

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи и на Вимблдон

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ од февруари нема да има проблеми за влез во Велика Британија, каде владата усвои нов сет на правила...

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи на Ролан Гарос

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ конечно доби и позитивна вест, откако француските власти ги променија правилата за влез во земјата, овозможувајќи му на светскиот...

Ѓоковиќ ќе ја тужи владата на Австралија- еве колку ќе бара...

0
Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ, протеран од Австралија во пресрет на Грен слем турнирот, има намера да ја тужи владата на оваа земја....

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани...

0
Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes. Тоа е компанија што развива медицински третмани против Ковид-19. Ѓоковиќ...

Ѓоковиќ купи 80 отсто од данска компанија за развој на третмани...

0
Тенисерот Новак Ѓоковиќ купи 80 отсто од данската биотехнолошка компанија QuantBioRes, пренесе МИА. Тоа е компанија што развива медицински третмани против Ковид-19....

Тенис Австралија се огласи за случајот Новак Ѓоковиќ

0
Тенис Австралија објави соопштение во врска со случајот Новак Ѓоковиќ. На првиот светски рекет му беше поништена визата, а тој не можеше да...

Ѓоковиќ се врати во Белград

0
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, по двонеделната сага во Австралија, денес околу пладне слета на аеродромот во Белград. Враќањето во Белград...

Фото: Повеќе од илјада луѓе го следат летот „EK409“, не е...

0
Новак Ѓоковиќ попладнево полета кон Дубаи од Австралија, а неговиот лет го следат над илјада луѓе. Специјализираниот портал „Flihgt Radar“ објави дека...

Семејството Ѓоковиќ се огласи по одлуката на Федералниот суд на Австралија:...

0
После одлуката на Федералниот суд на Новак Ѓоковиќ да му биде одбиена визата, преку соопштение се огласи семејството на најдобриот тенисер во светот....

ФОТО: Ѓоковиќ со полициска придружба на аеродром, го чека летот да...

0
Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ со полициска придружба веќе се наоѓа на аеродромот во Мелбурн и наскоро ќе ја напушти Австралија. ...