таг: Новак

Ѓоковиќ ќе ги пропушти УС Опен и Мастерсот во Синсинати?

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ најверојатно ќе ги пропушти УС Опен и Мастерсот во Синсинати!?...

Ѓоковиќ и официјално му се враќа на тенисот

0
Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, дефинитивно му се враќа на тенисот, а негова прва европска...

Со дозвола за медицинско изземање, Ѓоковиќ ќе игра на Аустралијан опен

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ соопшти дека ќе игра на Австралијан опен откако дозвола од организаторите да настапи...

Ѓоковиќ: Поважно од сите титули ми е грижата што внесувам во...

0
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, даде ексклузивно интервју за Би-Би-Си, во кое истакна дека попрво би го...

Братот на Ѓоковиќ: Сакаат повторно да го затворат

0
Братот на тенисерот Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе, во изјава за српските медиуми вели дека последната информација...

Ѓоковиќ против Кецмановиќ во првото коло на Австралија Опен

0
Бранителот на титулата на Австралија опен, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, во првото коло на тој турнир ќе...

Министерот за имиграција на Австралија му ја укина визата на Ѓоковиќ

0
Австрија му ја укина визата на светскиот тенис број 1 Новак Ѓоковиќ, со што најверојатно ќе стави...

Ѓоковиќ ќе бара шест милиони долари оштета од Австралија

0
Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ, кој протеран од Австралија во пресрет на Гренд слем турнирот, има намера да ја тужи владата на оваа...

Новак Ѓоковиќ ќе се вакцинира

0
Новак Ѓоковиќ се наоѓа пред една од најважните одлуки во кариерата. Српскиот тенисер, мора да реши дали ќе се вакцинира против коронавирусот. Австралија...

Ѓоковиќ му честиташе на Надал: Неверојатно достигнување, импресивна борбеност (ФОТО)

0
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му честиташе на победникот на Австралија опен, Рафаел Надал за 21. Грен слем титула, како и на организаторите на...