таг: Ни

Откриена причината зошто децата не ја посетиja Кејт Мидлтон во болница

0
реклама Дека Кејт Мидлтон ни малку не се шегуваше кога рече дека сака на своите...

Во Србија сè поголем број деца боледуваат од голема кашлица, позната...

0
Официјалната информација која ни доаѓа од Институтот за јавно здравје „Д-р Милан Јовановиќ Батут“ е дека во Србија заклучно со 31 декември 2023...

Германска компанија доби дозвола за развој на летачки такси

0
Иднината на превозот веројатно ни носи и летачки такси во секојдневниот транспорт. Многу компании развиваат и тестираат вакви летала. Меѓу нив има и...

Директорката на ГАК за еден месец потпишала три откази: Кадарот ни...

0
Итно ни требаат доктори и медицински сестри на Одделот за предвремено родени бебиња на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК), бидејќи секојдневно заминуваат,...

Овој хороскопски знак би можел да освои милиони на лотарија

0
реклама НЕ сте ни свесни колку среќа ви носи хороскопскиот знак. Имено, астролозите и...

Три хороскопски знаци за кои оваа недела ќе биде особено предизвикувачка

0
реклама Ни претстои НОВА недела, која може да биде предизвик за трите хороскопски знаци....

Зошто е важно децата да имаат домашни миленици?

0
Освен што ни даваат љубов и ни го прават животот побогат, милениците имаат и бројни придобивки за развојот на децата. Имено, некои истражувања...

Можност за нормален живот – пациентите со цистична фиброза на протест...

0
Бидете ни сојузници во нашата борба за живот – им порачаа на надлежните власти пациентите со цистична фиброза од протестот пред Владата во...

Овие хороскопски знаци не се спортски типови и мразат да вежбаат

0
Везбањето не само што ни помага да останеме здрави и фит, туку може и да го намали стресот и да ја подобри издржливоста....

Експертите предупредуваат дека консумирањето премногу сол може да го ослаби нашиот...

0
СИТЕ ни се познати лошите страни на консумирањето премногу сол – вклучувајќи проблеми со срцето и крвниот притисок. Сепак, најновото истражување покажа дека...