таг: ниски

(ВИДЕО) Путин во паника, Русите чекаат во редици за поддршка на...

0
Илјадници луѓе ширум Русија стојат во редица на ниски температури во текот на викендот за да ги додадат своите потписи за поддршка на...

Кличко: Греши Путин, кога мисли дека ќе се предадеме

0
Во услови на ниски температури, Украинците се соочуваат со недостиг на струја и греење. Во меѓувреме, жестоки борби се водат на...

Разнобојни, вкусни и многу здрави – еве како пиперките влијаат на...

0
Пиперките имаат екстремно ниски калории, а се многу богати со витамин Ц и други антиоксиданти. Во 100 грама свежи пиперки има само...

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие светители

0
Свети Григориј, епископ Ниски Брат на Св. Василиј Велики. Најпрво беше презвитер, зашто беше оженет, а кога умре жена му, блажената Теозва,...

Нилски коњи позитивни на коронавирус

0
Два ниски коња во зоолошката градина во Антверпен во Белгија тестирани се позитивно на коронавирус што би можело да биде прв случај кај...