fbpx

таг: Низа

Продолжува „црната“ серија за ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите

0
Тимот на Вардар го претрпе петтиот пораз во низа, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје загуби од Пик Сегед со 27:30....

Портокалот е одличен во борбата против рак, еве што треба да...

0
Низа истражувања покажаа дека портокалот е ефикасен во превенцијата на рак на хранопроводот и желудникот. Истражувањата исто така докажаа и дека полифенолите...

Франција ги укинува ограничувањата за патници вакцинирани со вакцините признаени од...

0
Франција ќе ги зајакне ограничувањата на невакцинираните патници од низа земји за да се спротивстави на враќањето на инфекциите со КОВИД-19, истовремено отворајќи...

Во Србија денеска се одбележуваат 22 години од НАТО нападите врз...

0
Во Србија, со низа манифестации, положување цвеќе и венци и oдавање пошта на жртвите, денеска ќе се одбележи 22-годишнината од почетокот на воздушните...

Јувентус го чека „ремонт“, Кристијано Роналдо заминува?!

0
Трета сезона во низа Јувентус е елиминиран во Лигата на шампионите од тимови кои не се од...

Пациентка имала куп мутации на коронавирусот и била заразна дури 5...

0
Забележени се низа случаи на лица со нарушен имунитет и заразени со коронавирусот, дека го шират вирусот многу подолго од вообичаеното. Новата студија...

Нов тренд на „Твитер“: Реинкарнација?

0
Низа фотографии на луѓе кои неверојатно личат на слики кои ги красат музеите ги поттикнаа корисниците на социјалната мрежа „Твитер“ да започнат...