таг: низата

Ентони Едвардс, е обвинет за напад од трет степен

0
Кошаркарот на Минесота, Ентони Едвардс е последниот во низата НБА ѕвезди кои се најдоа во...

Дончиќ ја прекина негативна серија на Далас, Денвер подобар од Филаделфија

0
Далас Маверикс низата од четири порази ја прекинаа во Индијанаполис. Мевс славеа над Индијана со 124:107. Лука Дончиќ го предводеше Далас со 25...

Клучен дуел за Македонија на гостувањето кај Ерменија

0
Македонија денес ќе се обиде да ја прекине низата порази на гостувањата кај Ерменија, овојпат во клучен дуел, во битката за второто место...

Рама: Обвинувањата за продажба на дел од Јонско Море на Грција...

0
По низата обвинувања дека на Грција и продал 12 милји од територијалните води на Јонско Море и станал предавник на...