fbpx

таг: низата

Клучен дуел за Македонија на гостувањето кај Ерменија

0
Македонија денес ќе се обиде да ја прекине низата порази на гостувањата кај Ерменија, овојпат во клучен дуел, во битката за второто место...

Рама: Обвинувањата за продажба на дел од Јонско Море на Грција...

0
По низата обвинувања дека на Грција и продал 12 милји од територијалните води на Јонско Море и станал предавник на...