fbpx

таг: не

Излажани сме со усни ветувања, затоа бараме писмен документ, разочарании сме...

0
Асоцијацијата за цистична фиброза не го откажува утрешниот протест закажан за во 12 часот пред Владата на Македонија и бара поддршка од граѓаните...

Откриено е зошто пропадна трансферот на Иско во Унион Берлин

0
Шпанскиот фудбалер Иско не се пресели во Унион Берлин, откако му пропадна трансферот, иако сè беше претходно...

Фајненшл тајмс: Нема да има брз пат до членство на Украина...

0
Раководството на Европската Унија не треба да ѝ дава лажни надежи на Украина дека ќе стане членка во наредните години, наведува...

Принцот Хари никогаш не бил поомразен, Британците не го сакаат во...

0
Принцот Хари никогаш не бил поомразен во Велика Британија, покажуваат новите анкети спроведени од локалните медиуми. Некогаш најпопуларниот член на британското кралско семејство...

Крај на серијата од 251 натпревар за Ињаки Вилијамс

0
Фудбалската вест на денот во Шпанија не е некое изненадување или пак спектакуларен гол, туку дека Ињаки...

Сакате да бидете популарни на ТикТок? Еве во кое време од...

0
НЕ е тајна дека TikTok стана една од најпопуларните социјални мрежи, но можеби единствената платформа која им дава шанса на сите да станат...

Можете да им верувате: Овие знаци никогаш нема да ги откријат...

0
НЕКОИ луѓе не знаат да чуваат тајна. Обично не можат да одолеат да ја споделат со сите бидејќи не размислуваат за последиците од...

Овие хороскопски знаци не се спортски типови и мразат да вежбаат

0
Везбањето не само што ни помага да останеме здрави и фит, туку може и да го намали стресот и да ја подобри издржливоста....

Ова се најтешките хороскопски знаци за заљубување

0
НЕКОИ луѓе не можат да се опуштат и да држат дистанца, што го отежнува нивното запознавање. Тие градат ѕид околу себе за да...

Најдобрите учители и ментори се родени во овие хороскопски знаци

0
НЕ е лесно да се биде добар учител. Тој треба да комбинира квалитети како што се мудрост, претпазливост, упорност, но и трпение и...