fbpx

таг: не

И покрај реакциите Косово нема да ги ублажи мерките против Ковид...

0
Косово не се откажува од рестрикциите на прекуграничното движење како мерка против ковид. На третиот ден од одлуката секое влегување на...

Бензема не е сериозно повреден

0
Францускиот фудбалер од редовите на Реал Мадрид Карим Бензема не е сериозно повреден. Тој предвреме го напушти натпреварот против Елче во Ла Лига....

Дневен хороскоп за 25 јануари 2022

0
ОВЕН Денеска не се очекуваат поголеми промени. Вашата деловна ситуација се одвива според планот. Сакате да ви се случи нова љубов и...

Берлускони се откажа од трката за претседател на Италија

0
Foto: foxnews Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (86) одлучи да не се кандидира...

Мојс: Не заслуживме пораз на Олд Трафорд

0
Цели 90 минути „црвените ѓаволи“ не можеа да го скршат отпорот на гостите, па тоа мораа да го направат во 93. минута, по...

Роман Абрамович купува тројца фудбалери од Барселона?

0
Сопственикот на Челси Роман Абрамович свесен дека Барселона не е во најдобра финансиска ситуација и е „принудена“ да ги продава своите играчи ќе...

Спалети: Наполи може да игра подобро

0
Тренерот на Наполи, Лучијано Спалети не е задоволен од играта на неговиот тим и покрај победата над Болоња (2:0) во 22. коло од...

Вашингтон не размислува за санкции кон Бугарија, убеден е оти Софија...

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден не размислува за санкции против Бугарија и е убедена...

Хороскопски знаци кои воопшто немаат смисла за хумор

0
Не сите сме родени со добра смисла за хумор, згора на тоа, многу луѓе воопшто немаат смисла за хумор, иако мислат дека ја...

Велковски: Правевме само глупости

0
Македонскиот репрезентативец Мартин Велковски не го крие разочарувањето од вториот пораз на македонската репрезентација на Европското првенство 2022. „Не знам искрено...