таг: не

Европа се простува од Жак Делор: Архитект на ЕУ, творец на...

0
„Жак Делор не беше политичар како другите. Неговата смрт ќе создаде силни емоции низ Европа, тој  толку многу придонесе таа...

Меџити: Пушењето не е зависност, туку лоша навика, ќе има ригорозни...

0
Пушењето не е зависност, туку лоша навика. Ќе има најстроги санкции за сите, особено за здравствените работници кои нема да го почитуваат законот....

Продолжуваат протестите на српската опозиција за изборниот фалсификат

0
Не престануваат протестите во Белград по изборите за кои опозицијата предводена од коалицијата „Србија против насилство“, тврди дека биле фалсификувани и...

Едвард Џозеф: Западната помош предводена од Соединетите Држави е егзистенцијална за...

0
Западната помош предводена од Соединетите Држави е егзистенцијална за Украина. Не би можеле да го користите зборот важна, би морале да го користите...

Макрон: Не можеме да дозволиме Русија да победи

0
Западот не може да дозволи Русија да победи во Украина и поддршката за Киев мора да продолжи, изјави синоќа францускиот претседател Емануел Макрон,...

Руска пропаганда на А1он преку „аналитичарот“ Скот Ритер, осуден за сексуалени...

0
Секако не е прв пат, а по сè изгледа нема да е ниту последен, А1он, како еден од најистакнатите про-Кремљ медиуми во Северна...

Руската пропаганда на А1он преку „аналитичарот“ Скот Ритер, осуден за сексуалени...

0
Секако не е прв пат, а по сè изгледа нема да е ниту последен, А1он, како еден од најистакнатите про-Кремљ медиуми во Северна...

Габриел: Уставните измени не се единствен услов за Скопје

0
„Не се само уставните измени, туку и Договорот за добрососедство и двата Протокола. Ние имаме три заемно сврзани инструменти, кои се...

Естонците гледаат единствен спас во НАТО, ние го потценуваме членството

0
„Историјата не научи никогаш повеќе да не сме сами“. Овие неколку зборови се суштината на целата безбедносна и политичка стратегија на Естонија, земја...

„Да не си играме со здравјето!“, нова кампања за потсетување на...

0
Под мотото „Да не си играме со здравјето“ Министерството за здравство и УНИЦЕФ со поддршка од УСАИД од денеска почнуваат со нова фаза...