таг: Нејмар

ФОТО: Нејмар си купи хеликоптер

0
Бразилскиот фудбалски репрезентативец Нејмар објави фотографија на социјалните мрежи на која позира пред редок модел на хеликоптер од производителот „Мерцедес“ за кој...

Во новиот договор на Нејмар со ПСЖ има „тајна клаузула“

0
Бразилскиот интернационалец Нејмар неодамна потпиша нов договор со ПСЖ. Нејмар има нов договор со францускиот...

Нејмар сигурно останува во ПСЖ, а денес и официјално ќе го...

0
Нејмар следното лето сакаше да се врати во каталонскиот гигант затоа што не беше среќен во ПСЖ,...

Нејмар донесе одлука за својата иднина

0
Нејмар има договор со ПСЖ до 2022 година. ПСЖ сака да ја продолжи соработката, но работите тешко...

Лоши вести за ПСЖ пред Барселона: Нејмар цел месец нема да...

0
Бразилецот Нејмар и еден од најдобрите фудбалери на ПСЖ, ќе го пропушти првиот дуел од осминафиналето во...

Нејмар блиску до продолжување со ПСЖ

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар е близу до потпишување на нов договор со францускиот клуб Пари Сен Жермен. ...

Нејмар објави видео од „скромна семејна прослава“ на Новата година

0
Бразилскиот напаѓач Нејмар објави на социјалните мрежи видеоснимка од „скромна вечера во кругот на семејството и неколкумина пријатели“, демантирајќи ги со тоа шпекулациите...

Нејмар домаќин на петдневна забава со 500 лица

0
Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Нејмар организира масовна петдневна забава во Бразил. Дваесет и осумгодишниот Бразилец покани 500 луѓе на приватната журка до Нова...

Нејмар лут на ФИФА: „ПСЖ игра друг спорт“!

0
Големата ѕвезда на ПСЖ Нејмар уште еднаш го изрази своето незадоволство од наградите на ФИФА доделени во текот на вчерашната гала церемонија....