fbpx

таг: Нејмар

Нејмар го пропушта осминафиналето од Лигата на шампионите против Реал

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар кој настапува за Пари Сен-Жермен ќе го пропушти осминафиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид. Нејмар продолжува да закрепнува...

Нејмар е најдобриот бразилски фудбалер во Европа за 2021 година

0
Фудбалерот на Пари СенЖермен, Нејмар е добитник на наградата Златна Самба. Оваа информација ја објави бразилското издание на „Sambafoot“. Награда се доделува...

Нејмар: Сакав да го напуштам ПСЖ затоа што на друго место...

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар откри дека минатото лето сакал да си замине од Пари Сен-Жермен и да се врати во Барселона. – Сакав...

Нејмар уверен дека ќе закрепне од повредата за натпреварите против Реал...

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, продолжува да заздравува од повредата здобиена на мечот од Лига 1 против Сент Етјен (1:3) во ноември. ...

Нејмар поради повреда ќе пропушти уште 4-5 недели

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, продолжува да заздравува од повредата на ноемврискиот меч од Лига 1 против Сент Етјен (3:1). Според прес-службата...

Проблем за ПСЖ: Повредениот Нејмар ќе паузира два месеци

0
Напаѓачот на францускиот фудбалски прволигаш ПСЖ, Бразилецот Нејмар, ќе паузира од шест до осум недели поради повреда на зглобот, објави неговиот клуб. ...

Познато е колку ќе одсуствува Нејмар од фудбалските терени

0
Бразилскиот фудбалер на ПСЖ Нејмар ќе се рехабилитира помеѓу шест и осум недели од повредата со која се здоби на мечот со...

ФОТО: Нејмар си купи хеликоптер

0
Бразилскиот фудбалски репрезентативец Нејмар објави фотографија на социјалните мрежи на која позира пред редок модел на хеликоптер од производителот „Мерцедес“ за кој...

Во новиот договор на Нејмар со ПСЖ има „тајна клаузула“

0
Бразилскиот интернационалец Нејмар неодамна потпиша нов договор со ПСЖ. Нејмар има нов договор со францускиот...

Нејмар сигурно останува во ПСЖ, а денес и официјално ќе го...

0
Нејмар следното лето сакаше да се врати во каталонскиот гигант затоа што не беше среќен во ПСЖ,...