таг: нејзиното

Курти: Ги очекуваме шведските војници во Косово за да ја штитат...

0
Косовскиот премиер Албин Курти и честиташе на Шведска за нејзиното зачленување во НАТО,...

Поплави во Пеќ, починаа мајка и дете

0
Мајка и нејзиното 5-годишно дете загинаа во поплавите во Пеќ. Косовската полиција соопшти дека мајката првично била пријавена за исчезната, но...

Се сеќавате ли на неа? Еве како изгледа денеска

0
„Нејзиното име беше сосема обично, Јагодинка Симоновиќ. Мирисаше на свежо тесто, солени ѓевреци и пекарски квасец“, вака...

Морална паника на Инстаграм: Никој не знае дали социјалните мрежи се...

0
За време на нејзиното неодамнешно сведочење пред поткомитетот на американскиот Сенат, а потоа и во Велика Британија, Френсис Хоген, порано вработена во Фејсбук,...

Хрватска инфлуенсерка приведена поради фотографии со оружје

0
Инфлуенсерката Ела Јерковиќ и нејзиното момче, сплитскиот „дивјак на мотор“, добиле прекршочни пријави поради фотографија која пред неколку денови осамнала на Инстаграм,...

Нова заедничка фотографија на Цеца и Богдан: Фолк ѕвездата ужива на...

0
Пејачката и нејзиното момче уживаат на Копаоник, а друштво им прави и малата Искра, ќерката на Богдан од неговиот прв брак...