таг: нешто

Знаци кои би можеле да бидат разочарани следната недела: Бик, грижете...

0
реклама РАЗОЧАРУВАЊЕТО е нешто за кое учиме уште од најрана возраст: чувството на разочарување,...

Што го прави секој хороскопски знак привлечен? Рибите се креативни, Лавовите...

0
реклама СИТЕ луѓе имаат нешто убаво во себе, но според астрологијата, ние сме создадени да...

Ова овошје е богато со шеќер, но нема да ве здебели

0
Дали сакате нешто слатко, но не сакате да го расипете квалитетот на вашата исхрана со чоколадо, колачиња или сладолед? Лекарите носат очигледно и...

Како се мери јачината на земјотресите?

0
Секогаш кога ќе се случи земјотрес, првото нешто што го слушаме е неговата магнитуда според Рихтеровата скала. Дали знаете што всушност...

6 ЗНАЦИ ДЕКА УБАВА ПРОМЕНА ДОАЃА ВО ВАШИОТ ЖИВОТ: Откријте ги...

0
6 знаци дека нешто добро ќе се случи во вашиот живот и дека работите се менуваат на подобро. Интуицијата е исклучително моќна,...

РЕЦЕПТ: Чоко-коцки од 2 состојки – нема печење, а се прави...

0
Ако сакате да јадете нешто слатко или вашите гости одеднаш објавиле дека размислувате за нешто да ги почестите, овој рецепт е идеален. ...

Анкета: Една третина од матичните лекари во Британија планираат отказ во...

0
Нешто повеќе од една третина од британските матични, односно семејни лекари во Велика Британија се изјасниле дека планираат да дадат отказ...

„Сакам да го спасам човештвото од заборав на емоциите од детството“...

0
„Сакам да направам нешто многу важно со кое ќе го спасам човештвото од заборав на емоциите од детството. Тоа би бил првиот музеј...

Д-р Беќаровски: Времено да ги суспендираме ковид-сертификатите, комплетно се смешни во...

0
Ајде барем во нешто да бидеме ЛИДЕРИ во Европа.Ковид сертификатите се комплетно смешни во ерата на Омикрон сојот од Sars-Cov-2 и ајде да...

Хороскопски знаци кои се склони да го шпионираат партнерот

0
Довербата е нешто што се создава меѓу двајца луѓе. Според Зодијакот, некои знаци тешко стекнуваат доверба и постојано го проверуваат партнерот. Во...