таг: нешто

Хороскопски знаци кои се склони да го шпионираат партнерот

0
Довербата е нешто што се создава меѓу двајца луѓе. Според Зодијакот, некои знаци тешко стекнуваат доверба и постојано го проверуваат партнерот. Во...

Индискиот орев го чува здравјето, еве зошто е добро да го...

0
Ако постојано имате потреба нешто да грицнете, најдобро би било тоа да бидат јаткастите плодови. Еден од најважните е индискиот орев. Оваа...

Ако сте имале тешка форма на ковид вирусот, ќе имате проблеми...

0
Да се сетите на нешто, да го пронајдете вистинскиот збор или да обработите нови информации, се некои од долгорочните когнитивни тешкотии со кои...

Никогаш не треба да ги слушате овие љубовни совети!

0
Љубовта е нешто од кое зависиме сите ние, но дефинитивно не се решение вечното барање и очајното чекање Слепо веруваме во морето...

Дневен хороскоп за 2 јуни: Не донесувајте нагли одлуки

0
Овен Денес ќе научите нешто ново за себе, а реакциите на различни ситуации ќе ви помогнат во тоа. Генерално сте во добра...

Гурманска саботна вечер: Мафини со боровинки за целото семејство

0
Доколку ви се пријаде нешто слатко, а сепак полно со едни од најздравите ситни плодови полни со антиоксиданси, го имаме вистинскиот рецепт...

Виц на денот: Хардвер

0
Што е хардвер?– Нешто што претрпува удари кога не работи софтверот.

Граѓаните на Токио масовно потпишуваат петиција за откажување на Олимписките игри

0
Иако има уште нешто повеќе од два месеци до почетокот на Олимписките игри, сепак не е познато...

Нови 130 ракети се испукани кон Израел, Нетанјаху се заканува со...

0
Хамас нешто пред 19 часот објави дека истрелале нови 130 ракети кон Израел , односно кон Тел Авив и другите градови. Велат...

Девојка по грешка примила шест дози вакцина „Фајзер“ одеднаш, еве што...

0
Такво нешто не се случило дури и за време на експерименталните фази на тестирање на вакцините. Станува збор за практикант по психологија во...