таг: Нетанјаху

Нетанјаху вети силен, цврст и прецизен одговор по нападите во Ерусалим

0
Нетанјаху рече дека ќе бидат распоредени дополнителни полициски и воени сили и ќе започне собирање разузнавачки информации, конфискација на нелегалното оружје,...

Нетанјаху објави дека постигнал договор за формирање нова израелска влада

0
Бенјамин Нетанјаху, најдолговечниот премиер во историјата на Израел, објави дека постигнал договор за формирање нова...

Нетанјаху порача: Конфликтот не е завршен, не планирам да попуштам во...

0
Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху денеска нагласи дека не планира да попушти во нападите против Хамас, најмоќната милитантна група во Газа, откако имаше...

На Нетанјаху му истече рокот за формирање нова израелска влада

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху не успеа до синоќа на полноќ да состави владејачка коалиција во предвидениот рок од 28 дена, врз основа на...

Нетанјаху: Израел ќе биде првиот во светот што ќе ја победи...

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека пандемијата на коронавирусот во Израел најверојатно ќе заврши за неколку недели. Тој им изјави...

ВИДЕО: Нетанјаху прв ја прими вакцината против ковид-19 во Израел

0
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху беше првиот во Израел кој вечерва, во медицинскиот центар на болницата „Тел Хашомер” во Рамат Ган, близу Тел...