таг: немаат

Во Македонија сè уште ги гледаат чудно младите кога бараат кондоми...

0
Околу 20 проценти од средношколците немаат основни познавања за заштита на сексуалното и репродуктивното здравје, а користењето на современите методи на контрацепција во ...

Овие хороскопски знаци се опседнати со чистота

0
МНОГУ луѓе немаат душевен мир ако околината во која живеат не е целосно чиста. Таквите луѓе не поднесуваат неред, па вложуваат многу труд...

Во овие хороскопски знаци се родени најалчните луѓе

0
НЕКОИ луѓе никогаш немаат доволно пари, храна, луксуз или задоволства. Таквите поединци се водени од желбата за моќ и задоволувањето на нивните големи...

Овие хороскопски знаци најмногу одолговлекуваат и оставаат се за последен момент

0
НЕКОИ немаат проблем со точноста, всушност и инсистираат на тоа, но за други доцнењето и промашувањето на роковите се нормален дел од секојдневието....

САД не гледаат индикации дека Русија подготвува да користи нуклеарно оружје

0
Американските власти соопштија дека немаат информации за да ги потврдат медиумските извештаи оти Русија се...

Дибала ја прифати понудата на Рома

0
Немаат можност премногу често да слават, но по освојувањето на Конференциската лига, навивачите на Рома покажаа колку...

Британија ги менува правилата – „Целосно вакциниран“ не се само две...

0
Британските патници кои немаат примено трета или т.н. „бустер“ доза на вакцина против Ковид-19 наскоро...

ХОРОСКОПСКИ КОМБИНАЦИИ ОД ПЕКОЛОТ: Овие знаци не можат да се смислат...

0
Откријте кои хороскопски знаци немаат допирни точки и се во постојан конфликт Постојат хороскопски знаци кои не се согласуваат едни со други...

Холандија: задолжителна ковид-пропусница за влез во тоалетите на баровите

0
Посетителите на баровите во Холандија немаат обврска да покажат ковид-пропусница за седење на терасите, но...

Барселона, Јувентус и Реал Мадрид најавија продолжување на проектот Суперлига

0
Барселона, Јувентус и Реал Мадрид немаат намера да се откажат од идејата за создавање фудбалска Супер лига. Овие тројца великани на...