fbpx

таг: некој

Како да се заштитите од инфекции при бањање во базен?

0
Летните одмори почнуваат. Некој ќе ужива во море, друг во езеро. Но, доколку не сте заминале на некоја дестинација, а сакате да добиете...

Четири хороскопски знаци кои можат да ги убедат луѓето во сè

0
Некој може да го искористи фактот дека лесно ги убедува луѓето, но подлабоко гледано многу е корисно да се биде уверлив. Иако оваа...

ТЕСТ ЗА САМО 5 СЕКУНДИ! Открива многу за вашата личност: Која...

0
Зошто некој прво ги забележува деталите, некој бојата, а некој третиот облик на сликата? Начинот на кој гледаме што е пред нашите очи,...

Стрелецот нервозен, Вагата се расфрла со пари

0
ОВЕН Некој на работа ви врши притисок и вие сте принудени некои работи да ги правите побрзо отколку што сте сакале....

Зошто ТРЕБА ДА ЈАДЕТЕ СЛАДОЛЕД ВО ЗИМА

0
Ретко ќе наидеме на некој што не сака сладолед, меѓутоа, многумина дури и најентузијастичките љубители на сладолед веруваат во митот дека сладолед треба...

Како вистински да го преболите поранешниот партнер?

0
Сите имаат некој во животот кого се обидуваат да го заборават. Долга или кратка врска, тежок или лесен крај, раскинувањето им паѓа тешко...

Позитивен ден за Девицата, Водолијата сака да ризикува

0
ОВЕН Имате впечаток дека некој од деловното опкружување работи против вашиот интерес и тоа воопшто не ви се допаѓа. Не ви се...

Ако уште некој го признае Косово, продолжува кампањата за повлекување на...

0
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека „ако некој донесе одлука за признавање на Косово како независна...

Георгијадис: Невакцинирањето е важна причина за отпуштање од работа

0
Ако некој вработен, со неговиот избор да не се вакцинира, ја става компанијата во опасност, тогаш тоа е важна причина да биде отпуштен,...

Во поликлиниката Букурешт измислија нова гранка на медицината

0
Се извинувам, дали некој знае која гранка не медицината е ова? Ми личи на Дерматовенерологија, ама да си прашам. Сепак луѓето ја порачале,...