таг: неизбежна

Светското првенство во ватерполо одложено поради коронавирусот

0
Меѓународната пливачка федерација (ФИНА) донесе неизбежна одлука и го одложи Светското првенство во ватерполо. Патувањата се голем проблем за спортистите во овој...

Орбан одби да воведе ковид потврди, а испрати порака и до...

0
Вакцинацијата на целото унгарско население против Ковид-19 е неизбежна, изјави унгарскиот премиер Виктор Орбан, додавајќи дека дури и „најтешките антивакери“ на...

Откриено зошто Диего Коста си замина од Атлетико Мадрид

0
Разделбата на крајот беше неизбежна. Кон крајот на минатата година Диего Коста и Атлетико Мадрид ја завршија соработката на мирен...