таг: Независната

Словенија избра жена за претседател на државата

0
Независната центристичка адвокатка и бранителка на човековите права, Наташа Пирц Мусар, победи во...

„Гардијан“ – Жени забремениле силувани од членови на СЗО, се бара...

0
Копретседавачот на Независната комисија, Џулиен Лизанж, која истражува случаи на сексуална злоупотреба од страна на вработени во СЗО, рече дека е...

НУК: Новите протоколи за свадби се нелогични и контрадикторни

0
Независната угостителска комора смета дека новите протоколи за организирање на свадби се контрадикторни и нелогични и со...

НУК: Дозволата за свадби и веселби ќе направи хаос

0
Независната угостителска комора (НУК), денеска, по олабавувањето на анти-ковид мерки, реагира дека „дозволата за организација на прослави,...

Од 21 јануари кафеаните ќе работат до 21 часот

0
Од независната угостителска комора велат дека нема влијание на панедемијата дали објектите ќе работат до 21 или 23 часот, но за угостителите, најавеното...

Новинарката која известуваше за ковид-19 од Вухан доби четири години затвор,...

0
Независната новинарка Занг Зан е осудена на четири годинии затвор, бидејќи известувала во екот на почетното избивање на коронавирусот во кинескиот град...

НУК ќе поднесе Иницијатива до Уставен суд за Одлуката со која...

0
Независната угостителска комора (НУК) денеска ќе поднесе Иницијатива за оценување на уставноста и/или законитоста на измените и дооплнувањата на...