таг: неделата

(ВИДЕО) Спасувачките екипи се обидуваат да стигнат до урнатиот хеликоптер со...

0
Хеликоптерот со иранскиот претседател Ебрахим Раиси се урна во неделата во магливо време, според иранските државни медиуми, кои соопштија дека во хелихоптерот биле...

Спасувачките екипи се обидуваат да стигнат до урнатиот хеликоптер со иранскиот...

0
Хеликоптерот со иранскиот претседател Ебрахим Раиси се урна во неделата во магливо време, според иранските државни медиуми, кои соопштија дека во хелихоптерот биле...

Погледнете во небото вечерва, се верува дека првата среда по Велигден...

0
Неделата по Велигден е полна со бројни убави обичаи и верувања. Денешниот ден, првата среда после Велигден, кај народот е познат...

(ВИДЕО) Огромен пожар кај аеродромот во Санкт Петербург, локалните власти тврдат...

0
Аеродромот Пулково во Санкт Петербург, Русија, беше затворен во неделата, на 10 март, откако се запали хангар, кој се прошири на вкупна површина...

Супербол 2024 најгледан настан во историјата на американската телевизија

0
реклама Суперболот во неделата стана најгледан настан во историјата на американската телевизија, објави НФЛ....

 Давос 2024:  Петте точки од Формулата за мир на Зеленски на...

0
За време на состанокот во Давос во неделата, советниците за национална безбедност и политички прашања на светските лидери се осврнаа на петте преостанати...

Групи за медицинска помош најавија повлекување од централната болница...

0
Две групи за медицинска помош во неделата известија дека се повлекуваат од централната болница во Газа, наведувајќи ја зголемената израелска воена активност во...

Скршениот трофеј на Ферстапен се изработуваше 6 месеци!

0
Пилотот на Ред бул, Макс Ферстапен во неделата стигна до седмата последователна победа во Формула...

(ВИДЕО) Се урна кров на училишна спортска сала во Кина, загинаа...

0
Единаесет лица загинаа откако во неделата во 15 часот по локално...

Десет вознемирувачки работи кои не сте ги знаеле за потонувањето на...

0
реклама Во НЕДЕЛАТА вечер малата подморница Титан исчезна со пет патници во него. Залихите на...