fbpx

таг: неделата

Макрон го загуби мнозинството во парламентот

0
Францускиот претседател Емануел Макрон во неделата го загуби своето парламентарно мнозинство по големите изборни добивки...

Брод управуван од вештачка интелигенција самостојно го преплови Атланскиот океан

0
Автономниот брод Мејфлауер (МАС) во неделата го заврши своето патување од 4.400 километри од Плимут во Велика Британија до Халифакс во...

Велешанец освои Супер милионер џекпот вреден близу 8,5 милиони денари

0
Некои луѓе имаат среќни бројки, други среќен ден во неделата, а нашиот најнов СУПЕР МИЛИОНЕР имал среќно место каде на видеолотариските терминали, а...

Што значи ако сте родени во петок? – Еве што ве...

0
Секој ден во неделата е поврзан со одредена планета, а во петок со неа управува Венера. Луѓето родени во петок може на...

Иџе освои извонредно второ место во Франција: И по седум години...

0
Се возеа две трки, во неделата, а Стефановски го освои второто место на првата и третото на втората, но со собирањето на времињата...

ВИДЕО: Дале 13 милиони долари за само минута да се појави...

0
Во неделата вечерта се одржа Super Bowl, кој годинава ќе го паметат компаниите по тргување со криптовалути, кои дебитираа со својот рекламен материјал....

Анри го потсети Рамос на неговото минато: Се уште добри ти...

0
Серхио Рамос во неделата го постигна својот прв гол во дресот на ПСЖ, а иако поминаа три дена од победата на „светците“ од...

Во Брисел протести против мерките за ковид-19

0
Неколку илјади демонстранти маршираа во Брисел во неделата за да се спротивстават на прописите против...

Барселона го започнува проектот вреден милијарда и пол евра

0
На референдумот во неделата Барселона го одобри новиот финансиски план вклучувајќи дополнителни милијарда и пол евра, кој ќе му овозможи на клубот да...

Сите заборавија на новиот тренер на Манчестер Јунајтед кога ја видоа...

0
Германскиот стручњак Ралф Рангник со победа во неделата попладнето дебираше на клупата на Манчестер Јунајтед. Ова не е прво негово појавување на...