fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: на

Повеќе од седум милиони случаи на ковид-19 во Африка: Јужна Африка...

0
Според податоците објавени денеска од Регионалната канцеларија на Светската здравствена организација за Африка (СЗО), вкупниот број потврдени...

Бајден: Авганистанците сега мора да се борат за себе

0
Претседателот на САД, Џо Бајден по повлекувањето на американските војници од Авганистан истакна дека Авганистанците сега мора сами да се борат со талибанците....

Пожарот кај тунелот Калимаш во Албанија, ставен под контрола

0
Вака изгледа денеска изгорениот врв на планината над тунелот Калимаш на автопатот кој ги поврзува Албанија и Косово. Според комисијата за цивилна заштита,...

Кан го прокоментира преминот на Меси во ПСЖ: Дали мислите дека...

0
За „шокантната вест“ и трансферот на Лионел Меси од Барселона во ПСЖ, зборуваше и Оливер Кан, легендарниот голман кој сега ја држи позицијата...

Гувернерот на Њујорк Ендрју Куомо најави оставка

0
Гувернерот на американската држава Њујорк Ендрју Куомо соошти дека поднесува оставка. Потполковникот Кети Хочул, демократ, ќе го служи остатокот од неговиот мандат и...

На луѓето им е поважно одењето во кафеани од сопственото здравје,...

0
Доколку услов за одење на свадба во затворен простор беше вакцинираноста со две дози и изминати две недели по втората доза, тоа би...

Коронавирусот прави хаос во Грција: Над 4.000 новозаразени, починаа 19 лица

0
Зголемен е бројот како на нови случаи на Ковид-19, на пациенти приклучени на апарати, така и на направени тестови во Грција, согласно денешните...

Ципрас: Очигледна и неизбришлива е одговорноста на Владата за пожарите

0
Одговорноста на Владата на Мицотакис за пожарите е очигледна и неизбришлива, рече лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас на денешната прес конференција, на која...

ФАТЕНИ ПО ГАЌИ: Српската полиција уапси 10 педофили, од малолетничка барале...

0
Во продолжение на акцијата „Армагедон“ во Србија беа уапсени десет лица поради сомневање дека сториле кривични дела прикажување, набавување и поседување порнографски материјали,...

Оваа недела нема да се менува листата на ЕУ за безбедни...

0
Европската унија оваа недела нема да го менува списокот на земји кои се безбедни за патување врз...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави