fbpx

таг: на

Аријан Адеми избран за седми најдобар фудбалер во последните 50 години...

0
Македонскиот фудбалски рпрезентативец Аријан Адеми се најде на 7. место во изборот за најдобар фудбалер во последните 50 години во историјата на хрватскиот...

Лекарската комора бара Фондот за здравство да ги повлече казните за...

0
Лекарската комора на Македонија остро реагира на наплатата на изречените казни за матичните лекари од страна на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), кое...

ФФМ го закажа редовното годишно собрание за 12.март

0
Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија(ФФМ) на денешниот состанок го дефинира датумот на кој ќе се одржи редовното годишно собрание. Истиот ќе...

Постигнат договор: Интер добива големо засилување

0
Интер и Аталанта постигнаа комплетен договор за трансфер на Робин Госенс, пренесуваат италијанските медиуми. Госенс игра фантастично во дресот на Аталанта, а...

Јошко Миленкоски е назначен за селектор на селекцијата на Црна Гора

0
Македонскиот одбојкарски тренер, Јошко Миленкоски е нов селектор на репрезентацијата на Црна Гора. Управниот одбор на одбојкарската федерација на Црна Гора на денешната...

Лекарска комора: Лекарите се исцрпени од зголемениот интензитет на работа, ФЗО...

0
Почитувањето на позитивните правни прописи во областа на здравството е столб на функционирањето на здравствениот систем во државата што креира оптимални услови за...

Д-р Трајковски: Прележаноста е факторот што го сопира ширењето на заразата...

0
И дневниот број на тестови, којшто претставува показател на изложеноста на населението на вирусот, веќе се намалува (жолтата линија на третиот дијаграм), што...

Утре се празнуваат Света Нина и Свети Сава

0
Света Нина, просветителка на Грузија Роднина на Светиот великомаченик Георгиј и на ерусалимскиот патријарх Јувенал. Бидејќи мајка и и татко и, кападокиски...

Загадениот воздух предизвикува над 30.000 предвремени смртни случаи во Западен Балкан

0
Загадувањето на воздухот во Западен Балкан предизвикува голем број на предвремени смртни случаи, а последиците вклучуваат пократок животен век и влошување на јавното...

СЗО: Омикрон создава високи ризици за здравјето

0
Нивото на ризик поврзано со варијантата Омикрон останува многу високо, соопшти СЗО, откако бројот на нови случаи на Ковид-19 достигна нов рекорд минатата...