fbpx

таг: најсмртоносните

(ВИДЕО) Повеќе од 600 луѓе загинаа во поплавите во Нигерија

0
Повеќе од 600 луѓе загинаа од јуни во најсмртоносните поплави во Нигерија во последната деценија, предизвикани од невидени врнежи, а 1,3...

Про-палестински протести денеска имаше и во Скопје

0
Над 30 лица го загубија животот, меѓу кои 13 деца во најсмртоносните напади на израелската армија во...