fbpx

таг: најлошото“

Македонија го поддржува предлогот на НАТО за состаноци со Русија

0
„Да бидеме подготвени за најлошото“, порача генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, зборувајќи за тензиите со Русија на заедничката прес-конференција со...