таг: најважно

Борел повика на хуманитарна пауза во конфликтот меѓу Израел и Хамас

0
„Сега најважно е хуманитарната помош да стигне во Газа“, им рече Борел на...

Отворена хибридна сала на Универзитетската клиника за државна кардиохирургија

0
Здравјето на граѓаните е најважно, изјави премиерот Димитар Ковачевски, при денешното отворање на хибридна сала на Универзитетската клиника за државна кардиохирургија. Кардиохирурзите започнаа...