fbpx

таг: најавува

Загарантиран спектакл: Светскиот шампион доаѓа во Македонија, билетите пуштени во продажба

0
Кошаркарската федерација на Македонија најавува загарантиран спектакл. За прв пат во својата историја, македонската сениорска машка репрезентација пред себе ќе го има...

Ѕвезда до ѕвезда: Каков ќе биде „дрим-тимот“ на новиот проект од...

0
На големо се најавува дека во Норвешка се создава ракометен „дрим-тим“. Екипата на Колштад се подготвува за големи вложувања и е спремна да...

А1 Македонија го претставува “Славчо”, првиот и единствен четбот на албански...

0
А1 Македонија со задоволство ја најавува најновата и усовршена верзија на виртуелниот експерт базиран на вештачка интелигенција –  „Славчо” отсега и на албански...

ВИДЕО | Каде исчезна трудничкиот стомак на Меган Маркл: На најновото...

0
Хари го најавува својот најнов проект, а Меган го следи. Но тука нешто е чудно. Овој пат Меган нема труднички стомак, иако...

Џенифер Лопез и Селена Гомез дел од големиот хуманитарен концерт „VAX...

0
„Global Citizen“ најавува прекрасна и амбициозна кампања за да им помогне на здравствените работници и на најсиромашните земји во светот брзо да...

А1 подарува смартфон и телевизор за активација на електронска сметка

0
А1 Македонија ја најавува најновата активност за сите свои пост пејд корисници кои со активирање на услугата Е-сметка добиваат можност да...

2021 ќе биде најсреќна за овој хороскопски знак

0
Смарагдната година се најавува како многу среќна за најпрогресивниот знак во Зодијакот. Најпрогресивни, најориентирани кон иднината, подготвени да живеат во 22-от век!...