таг: Начинот

Кој се „израдува“ на наводното загинување на 30 македонски државјани на...

0
ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на ЦИВИЛ Начинот на кој одредена вест се презентира кај одредени македонски медиуми,...

Луѓето кои ги користат овие 9 изрази секој ден имаат повисока...

0
реклама Начинот на кој се однесуваме кон другите, со зборови и гестови, длабоко влијае на...

Пет намирници кои не треба да ги консумираме на празен стомак

0
Начинот на кој го започнуваме денот може да има големо влијание на нашата состојба, но и на нашето расположение во текот на денот....

Саше Димовски: Не може Комисијата за мобилност за три минути, без...

0
Саше Димовски реагира на начинот на кој работи Комисијата за мобилност која одлучува кој од пациентите ќе добие додаток во висина од седум...

Фантастични промени: Што се случува во телото после 30 минути трчање?

0
Начинот на живот, деловните обврски и постојаниот стрес драстично ни ги променија навиките, па прво се откажавме од стандардните физички активности. Повеќето...

Утре се слави Христовото раѓање: Ова се најубавите божиќни честитки

0
Модерната технологија го промени начинот на живот, а недостатокот на слободно време доведува до тоа Божиќ сѐ почесто да се честита со испраќање...

Фенг шуи: Кој е најважен елемент во кујната, каде треба да...

0
Местото каде живееме и начинот на кој живееме влијае врз нашето здравје, енергијата, односите со другите луѓе, расположението, концентрацијата, а со самото...

Зошто повеќето луѓе не се сеќаваат на своите соништа?

0
Начинот на кој се формираат нашите соништа остана мистерија во научните кругови. Денес знаеме дека нашиот мозок конструира соништа од нашите спомени...