fbpx

таг: народ“

Трифонов: Петков сака да го тргне ветото за Северна Македонија, ние...

0
Лидерот на бугарската партија Има таков народ, Слави Трифонов, кој е дел од владината коалиција,...

Трифонов: Бугарија мора да биде лојален сојузник на ЕУ и НАТО

0
Лидерот на „Има таков народ“, Слави Трифонов, во своето прво интервју од летото 2020 година, за Бугарското...

Каракачанов: Еден бугарски народ од двете страни на границата

0
„Престанете со омразата, ние сме еден народ“. Ова е најновата порака од бугарскиот вицепремиер, Каракачанов до С....