таг: наркобос

Ѝ се заканува доживотен затвор: Убавицата на Ел Чапо се изјасни...

0
Сопругата на мексиканскиoт наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман, 31-годишната Ема Корнел Аиспуро, се изјасни за виновна по голем број обвиненија, вклучително и за...