таг: наредија

Пјонгјанг затворен пет дена поради неодредено респираторно заболување

0
Властите во главниот град на Северна Кореја, Пјонгјанг, наредија петдневно заклучување поради зголемен број случаи на „неодредена“ респираторна болест, објави сеулскиот...

Британските пратеници наредија парламентарна истрага против Џонсон за наводно лажење

0
Британските пратеници наредија парламентарна истрага против премиерот Борис Џонсон за наводно лажење за тоа дали...

Поради ситуацијата со ковид: САД наредија персоналот од конзулатот да го...

0
САД му наредија на конзуларниот персонал кој не е неопходен да го напушти Шангај, град со 26 милиони жители, кој е...

Поради птичји грип на две фарми во Долна Саксонија: Германија нареди...

0
Германските власти наредија отстрел на околу 62.000 мисирки и патки, откако беа потврдени случаи на птичји грип на две фарми во земјата....

Превентивно колење на живина поради птичји грип започнаа околу стотина општини...

0
Француските здравствени власти наредија превентивно колење на одгледувана живина во околу стотина општини, главно во Ланд, но исто така и во Атлантските Пиринеи,...