таг: нападнале

Врани напаѓаат луѓе во Србија

0
Најмалку две врани нападнале девојче во Ниш. Бегајќи од птиците паднала во грмушките...

Хакери украдоа кодови од компанијата за видео-игри ЕА

0
Хакери ја нападнале компанијата за видео-игри Electronic Arts (EA) и украле вредни информации, потврдија од гигантот, јави Би-Би-Си. Кибер-криминалците успеале да украдат...