таг: намалија

Пелистер поразен во АБА 2 лигата, сега од Широки

0
Битолчани со серија 7-1 во самиот финиш намалија на само минус еден, имаа и напад за победа, но Димитар Караџовски го промаши шутот...

Турска воена вежба во близина на границата со Грција

0
Во време кога тензиите меѓу Турција и Грција се намалија бидејќи страните се пред договор за продолжување...