таг: надвор

Делови од Нова Каледонија се надвор од државна контрола

0
Области на пацифичката територија на Нова Каледонија „се надвор“ од државната контрола, изјави денеска претставник на француската влада, најавувајќи нови безбедносни распоредувања по...

Видео / Скандал во Ереван, запалено азербејџанското знаме

0
Иако многупати се апелира дека политиката мора да биде надвор од спортот, во пракса тоа...

Дали треба да јадеме повеќе месо во зима?

0
Кога надвор е студено, а температурите се спуштаат под нула Целзиусови степени, често може да послужи како инстинкт да се посегне по обилни...

Светот се плаши од нов кинески бран на ковид-19

0
Официјални лица и здравствени експерти надвор од Кина нервозно го следат порастот на случаите на...

Протести во Бугарија за поддршка на Никола Минчев

0
Со извици „Мафијата надвор“, незадоволните граѓани го блокираа сообраќајот на булеварот Цар Освободител во кругот...

Како да знаете дали вашата мачка е трудна

0
Ако вашето маче шетало надвор, а не било само затворено во четири ѕида и покажува чудни промени, тогаш постои можност тоа да е...

Ноер ќе пропушти три до шест недели поради операција

0
Голманот на Баерн Минхен, поради операција ќе биде надвор од фудбалските терени месец до месец и половина, објави новинарот Флоријан Плетенберг на Твитер....

Еве за колку минути во воздух коронавирусот губи 90% од својот...

0
Надвор од белите дробови, заразната моќ на коронавирусот „Ковид“ не трае долго: се распаѓа за 20 минути, а најголемиот дел од загубата на...

Дарко Чурлинов постигна гол за Шалке во победата над Нирнберг (ВИДЕО

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец, Дарко Чурлинов по подолг период надвор од терените поради повреда, се врати во дерсот на Шалке 04 и го одигра...

Леброн позитивен на коронавирусот, НБА воведува драстична мерка

0
Леброн Џејмс е надвор од тимот на Лејкерс и влезе во здравствен безбедносен протокол поради коронавирусот, јавуваат американските медиуми. Според новите правила...