таг: наводите

„Тајмс“: Таен план за мигрантски камп во Албанија; Еди Рама негира

0
Албанскиот премиер Еди Рама ги отфрли наводите изнесени во електронското издание на британскиот весник, „Тајмс“,...

Откриен датумот на премиерата на филмот „Gucci“ со Лејди Гага

0
Според наводите на сајтот „IMDB“, новиот филм „Gucci“ во кој главната улога ја има поп ѕвездата Лејди Гага и холивудскиот актер Адам...

Рот: Цртањето нови граници е опасен пат

0
Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, реагираше на наводите за идеите за прекројување на границите на теоријата...