таг: навивачи

Сакале да ја прослават победата на нивниот тим во тоалетот, па...

0
Двајца навивачи на НФЛ тимот Филаделфија Иглс се приведени поради секс на јавно место, а се тоа се случуваше во текот на мечот...

Милевски по поразот: Против Германија не е доволно да одиграш само...

0
Македонија пред повеќе од 15.000 навивачи на „Тодор Проески“ не успеа по втор пат да ја изненади Германија. Победа од 4:0 за гостинот...

Навивачи од Франција место во Будимпешта, отишле во Букурешт

0
Неколку француски навивачи не успеале да присуствуваат на мечот Франција – Унгарија. Иако имале купени билети бидејќи наместо во Будимпешта, завршиле во Букурешт....

ВИДЕО: Не можат на стадион, па се собраа и навиваа од...

0
Фудбалските навивачи во Шведска се незадоволни од одлуките на владата која не дозволува навивачи на стадионите, а...

Куман објасни по натпреварот зошто Барселона загуби од Гранада

0
Барселона ги шокираше своите навивачи бидејќи беа поразени на домашен терен од Гранада со 2:1 во 33....

Дојде и тој ден: Холандија ги пушти навивачите на стадион

0
До 5.000 навивачи ќе присуствуваат на натпреварот на холандската фудбалска репрезентација против Летонија овој март, во квалификациите...

ВИДЕО: Навивачите на Марсеј го „запалија“ тренинг центарот на клубот и...

0
Околу 150-200 навивачи извршија напад на клупските простории на Олимпик Марсеј. Навивачите на Олимпик Марсеј денеска упаднаа во тренинг центарот...

Комити: Веруваме дека постои волја да се реши судбината на Вардар 

0
Верните навивачи на најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија, „Комити“, ја продолжуваат борбата за спас на Вардар по откажувањето на Сергеј Самсоненко да...

Комити: Самсоненко да ни каже дали го жртвува Вардар, дали таа...

0
Најверните навивачи на Вардар, „Комитите“ го загубија трпението од поранешниот сопственик на „црвено-црните“ Сергеј Самсоненко кој не го исполни ветувањето дека ќе...