таг: навивачи

За смртта на навивачот во Грција обвинети уште 40 „Бед Блу...

0
Грчкото правосудство покрена обвинение против уште 40 навивачи на Динамо Загреб, откако навивач на АЕК...

Навивачи од Катар се враќаат со „камила грип“, ова се симптомите

0
Некои навивачи покажуваат симптоми ја „камила грип“, потенцијално смртоносна инфекција на која предупредува британската Агенција за здравствена безбедност. На љубителите на фудбалот,...

Реакции по исвиркувањето на бугарската химна

0
Нашите навивачи не го послушаа апелот на капитенот Стефан Ристовски дека сега е наш ред европски да ги пречекаме бугарските гости....

Навивачите на Звезда и Партизан направија хаос во Белград: Погледнете како...

0
Поради брзата реакција на полицијата настана стампедо од навивачи, но полицијата успеа да уапси голем број насилни навивачи...

Сејдини: Ги осудуваме антиалбанските повици на навивачите, тие се хулигани

0
Антиалбанските извици на дел од македонските навивачи не можат да засенат историски момент како што е победата...

Фидановски: Антиалбанските повици мора да бидат строго осудени

0
Последните антиалбански повици на група навивачи, според политикологот Кристијан Фидановски, гостин во емисијата „200“, во Алсат јасно...

ВИДЕО: Њукасл елиминиран од третолигаш во ФА купот

0
Њукасл ги разочара уште еднаш своите навивачи овојпат со изненадувачкиот пораз од Кембриџ јунајтед со резултат 0:1 на стадионот „Ст. Џејмс Парк“ во...

ФФМ доби 1.300 влезници за мундијалскиот бараж во Палермо

0
Македонската фудбалска репрезентација ќе има поддршка од 1.300 свои навивачи на трибините на стадионот „Ренцо Барбера“ во Палермо, на кој на 24 март...

Галатасарај без свои навивачи на два гостински натпревара во евро-куповите

0
Галатасарај ќе одигра два европски натпревари на гости без навивачи. Турскиот клуб доби забрана од УЕФА за продажба на билети за следните...

Солскјер: Сега ми е јасно дека донесов погрешна одлука

0
Манчестер Јунајтед уште еднаш викендов ги разочара своите навивачи откако беше поразен од тимот на Лестер со 4-2. Поради ова на удар...