таг: музичар

Осуден Мерлин Менсон: Музичарот се соочува со 20 часа општествено корисна...

0
реклама Познатиот музичар Мерлин Менсон е осуден на 20 часа општествено корисна работа откако...

Елтон Џон е заразен со коронавирус, одложени два концерти од неговата...

0
Познатиот британски музичар Елтон Џон на Инстаграм објави дека е заразен со коронавирус и дека поради тоа ќе откаже два концерта во САД...

Том Џонс призна дека користи вијагра

0
Британскиот музичар Том Џонс призна дека користи вијагра. Тој го откри тоа во подкастот, наведувајќи дека „не е лошо понекогаш да имате...

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

0
Канадскиот музичар Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи добија син, пренесува „People“. „Мама, тато и синот се добри“, за...

Бајага ја примил и втората доза од вакцината: Не ми е...

0
Познатиот музичар Момчило Бајагиќ Бајага на 19 февруари го прослави својот 61 роденден, а неколку дена претходно ја прими втората доза од...

Од коронавирус почина пејачот Ѓорѓе Балашевиќ

0
Пејачот и славниот музичар Ѓорѓе Балашевиќ почина денеска на 67 години како последица од коронавирусот. Пред три...

ВИДЕО+ФОТО | Морничаво: Музичар направил гитара од костурот на својот починат...

0
Музичар, кој себеси се нарекува Принц Миднајт, одлучил да направи електрична гитара од коските на неговиот починат вујко. Вујкото Филип,...

Сопругата на Тони Бенет за неговата борба со Алцхајмеровата болест: Веќе...

0
Легендарниот музичар Тони Бенет боледува од Алцхајмер уште во 2016 година, но посериозни знаци на болеста почна да покажува две години подоцна...

Гест кој ја потресе публиката: Оваа нумера славниот американски композитор ѝ...

0
Наградуваниот американски музичар и композитор на музика за филмови, телевизија и видео игри,Мајкл Џијачино, како и многу колеги од филмската индустрија...