таг: мрежа

Пресечена Виетнамска криминална мрежа, мигранти плаќале по 18.000 евра за превоз...

0
Виетнамска криминална мрежа е пресечена со акција на полициите на Франција и Англија, со поддршка на Европол. Оваа група шверцувала мигранти преку Ла...

Илон Маск воведува претплата за новите корисници на социјалната мрежа „X“

0
Новите корисници на социјалната мрежа „Х“, поранешен Твитер, наводно ќе треба да платат скромна такса доколку сакаат да ја објават својата содржина. ...

Украина може да го следи примерот на САД доколку ја забрани...

0
Украинските власти размислуваат за забрана на кинеската социјална мрежа Тик-Ток доколку САД го направат тоа, изјави пратеникот Јарослав Јурчишин во интервју за RBC-Ukraine...

Бајден: Путин има поголеми цели од Украина

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден на социјалната мрежа „Икс“ ја критикуваше изјавата на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, дека нема да го спречи...

Неутрализирана руската шпионска мрежа во која учествувале поранешни украински оперативци

0
Службата за безбедност на Украина ја неутрализираше моќната мрежа HUMINT управувана од ФСБ, која беше вклучена во собирање високо чувствителни доверливи податоци, вклучително...

Социјални мрежи: Годишна претплата од еден долар за новите корисници на...

0
реклама Социјалната мрежа X (порано позната како Twitter), која е во сопственост на Илон Маск,...

Падна Whatsapp: Сите се жалат на истиот проблем!

0
реклама Социјалната мрежа WhatsApp не работи правилно, што доведе до проблеми во комуникацијата меѓу...

Колку корисници се регистрирани на Treads досега?

0
реклама Тредс е социјална мрежа основана од Мета, која веќе ги поседува Фејсбук и...

„ВатсАп“ прави голема промена, воведена опција која ќе им се допадне...

0
Социјалната мрежа „ВатсАп“ ќе им овозможи на корисниците да чуваат привремени пораки, но истовремено ќе испрати предупредување до испраќачот. Функцијата за пораки што исчезнуваат...

Национален тим на Македонија добиваат нови дресови

0
Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) на социјалната мрежа Фејсбук најави дека наскоро доаѓа новитет и...