таг: мора

Бензинот поскап за 40 отсто за странците во Унгарија

0
Од петокот странските возачи во Унгарија ќе мора да плаќаат многу повисока цена за бензините отколку унгарските државјани, а според унгарските...

Маските остануваат задолжителни на летовите од и кон Германија

0
Патниците што летаат кон и од Германија, сепак, ќе мора да носат маски за време...

Русија: ќе преземеме „воено-технички чекори“ поради одлуката на Финска да влезе...

0
Русија предупреди дека ќе мора да преземе „воено-технички чекори“ поради одлуката на Финска да стане...

Петков: Одлучив дека иднината на Северна Македонија и Албанија мора да...

0
Одлучив дека иднината на Северна Македонија и Албанија мора да биде во ЕУ. Ова е...

Дијалогот со Бугарија да се базира на европски вредности, двете влади...

0
Дијалогот со Бугарија мора да се базира на европски вредности, почит и достоинствен разговор. Владите на двете земји, кои се европски...

На туристите нема да им се допадне новитетот во Венеција

0
Туристите кои патуваат во Венеција ќе мора да резервираат посета од ова лето,...

Радев: Михајлов го одби Хитлер за братоубиствена војна меѓу Македонија и...

0
‘Мора да се потсетиме дека кога беше наметната, југословенската диктатура убиваше Бугари во Македонија’, изјави...

Квалитетот на воздухот во Западен Балкан е најлош во Европа

0
Земјите од Западен Балкан мора веднаш да започнат итни мерки за намалување на загаденоста на воздухот, бидејќи квалитетот на воздухот во...

Турција олеснувач во преговорите Украина и Русија

0
„Војната мора да заврши, неопходно е да се седне на маса за преговори, кои ќе бидат суштински, искрени и во интерес...

Грегорчиќ: „ЕУ да го забрза членството на земјите од Западен Балкан“

0
Европската унија мора да го забрза членството на земјите од Западен Балкан за да не...