таг: многумина

Зошто Сара Џесика Паркер сè уште ја игра Кери Бредшо?

0
реклама За многумина Сара Џесика Паркер е неразделна од Кери Бредшо, но Паркер продолжува да...

Мани од „Модерно семејство“ денес има 24 години и тешко дека...

0
реклама Актерот Рико Родригез многумина го паметат како Мани од серијата „Модерно семејство“. Рико...

Дали знаете зошто Австралија се натпреварува на Евровизија?

0
реклама Многумина се прашуваат зошто Австралија учествува на Европскиот натпревар за песна. Географски тоа...

Зошто луѓето се чувствуваат непријатно кога го слушаат својот глас на...

0
реклама Многумина се чувствуваат непријатно, неудобно, па дури и вознемирени кога го слушаат сопствениот глас...

Луѓето се згрозиле кога го виделе создавањето на чоколадото: „Никогаш повеќе...

0
Многумина обожаваат да јадат чоколадо, но дали некогаш сте виделе како се прави? „Tiktoker Sophia Rose“ покажа како изгледа мешунката...

Дали имате мачка? Ако сакате да ги разберете, треба да го...

0
Многумина ќе се согласат дека мачките се многу посебни миленичиња. Меѓутоа, ако ги третирате правилно, тие брзо ја покажуваат својата неодолива симпатичност. Со...

Бројот 13 не секаде е најнесреќниот број

0
Многумина чуле за бројките 666 и 13 како броеви кои значат лош предвесник, според познатите суеверни верувања. Но, во одредени делови на светот,...

Koe e потеклото на петок 13-ти?

0
Многумина знаат за 13 и 666 како броеви коишто се лош знак или предвесник, според познатото предание и суеверните убедувања. Но, во некои...

Шест работи што треба да ги знаете за петардите и огнометот

0
На многумина им паѓаат нерви и секогаш има сериозни повреди. Но, огнометот и петардите остануваат дел од Новата година во поголемиот дел од...

Во божиќните празници најмногу уживаат родените во овие знаци

0
ДЕКЕМВРИ за многумина е најубавиот месец во годината. Многу луѓе уживаат во празничната атмосфера и ја користат секоја прилика да се забавуваат што...