таг: млади

Новинарката на ТВ21, Валмира Зендели доби награда од МЗМП, УНХЦР и...

0
реклама Македонското здружение на млади правници во партнерство со УНХЦР Скопје и Здружение на...

Десетици илјади млади лекари во Британија почнаа тридневен штрајк

0
Десетици илјади млади лекари денеска го почнаа тридневниот штрајк ширум Велика Британија, што ќе предизвика општо нарушување во работата на државните...

ФФМ ги номинира Ристовски, Елмас и Барди за спортист на годината

0
Фудбалската федерација на Македонија до Агенцијата за млади и спорт (АМС) ги испрати предлог номинациите за избор...

Косово идната есен повторно ќе аплицира за членство во УНИЦЕФ

0
Министерот за култура, млади и спорт на Косово, Хајрулах Чеку најави дека неговата држава идната есен ќе аплицира за зачленување во...

Милијарда млади луѓе изложени на ризик од губење на слухот поради...

0
Околу една милијарда млади луѓе во светот се изложени на ризик од губење на слухот во подоцнежните години поради слушање прегласна...

Корејски актер загина во смртоносна толпа во Сеул

0
Најмалку 154 луѓе, претежно млади и тинејџери, загинаа во смртоносно стампедо во преполна зона за ноќен живот во главниот град на Јужна Кореја,...

Тинејџерите се повеќе го напуштаат Фејсбук

0
Иако има се повеќе млади луѓе на Интернет, бројот на тинејџери на Фејсбук рапидно се намалува, покажа студијата на Истражувачкиот центар Пју. ...

Срамота, вака за куќен совет не се прави, реагораат младите лекари...

0
Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Македонија јавно реагира на соопштенијата што веќе ги објави Република, а ги дистрибуира Лекарската комора на...

Двајца млади пациенти на дијализа ќе добијат бубрези од починат донор

0
Двајца млади пациенти на дијализа ќе добијат бубрези од починат донор чие семејство вчера попладне даде согласност за да ги донира органите. Дополнително,...

Двајца пациенти на дијализа ќе добијат бубрези од починат донор

0
Двајца млади пациенти на дијализа ќе добијат бубрези од починат донор чие семејство вчера попладне даде согласност за да ги донира органите. Дополнително,...