таг: Мицотакис

Средба Ердоган – Мицотакис во Анкара

0
Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска е во работна посета на Анкара и попладнево ќе сретне со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, јави дописничката...

Мицотакис по изборните резултати: Ќе ги продолжам клучните реформи со забрзано...

0
Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис и лидер на Нова демократија по победата на партијата...

Грција испраќа воени авиони во Египет подготвени за евакуација на грчките...

0
Со одлука на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис авиони на военото воздухопловство и специјалните сили на Грција ќе се префрлат во Египет...

Ципрас: Очигледна и неизбришлива е одговорноста на Владата за пожарите

0
Одговорноста на Владата на Мицотакис за пожарите е очигледна и неизбришлива, рече лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас на денешната прес конференција, на која...

Грција би можела да го активира дигиталниот ковид сертификат пред 1...

0
Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис ја потврдил подготвеноста на Грција, земјата да го активира дигиталниот ковид сертификат на Европската Унија и пред 1 јули....

Мицотакис вечерва ќе соопшти нови мерки преку видео порака

0
Премиерот Кирјакос Мицотакис, во 19.30 часот ќе упати ТВ порака до граѓаните за пандемијата и мерките за заштита на јавното здравје, соопштуваат од...

Грција ќе издава дигитален сертификат за вакцинација

0
Премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис изјави дека почнува издавањето на дигиталниот сертификат за вакцинација, што е уште...